Kategorier:
- Hall
Hej! Funderar på att måla min lilla hall i ljus behaglig rosa. Listerna är 1502-y En skjutgarderob är vit typ 0500, vitbetsade stavparkett ek, kallgrå ytterdörr. Intilliggande rum i 1500-G-80Y Idag är väggarna ljust N kallgrå och listerna blir jätte gula vilket är så störande. Mvh Carina
Hej
Kika på LADY 10290 Soft Touch.
Provmåla på stora papper som du kan flytta runt och se hur kulörerna blir på olika ställen i rummet, i olika ljus. För matta och vackra väggar målar du med LADY Pure Color, Nya LADY Wonderwall eller LADY Balance. Trädetaljer som panel, lister, fönster, dörrar, karmar, köksskåp och möbler målas med LADY Supreme Finish. Den finns i glansgraderna Pure Matt, Silkematt, Halvblank och Superblank. Taken målas med LADY Interior Finish om det är trätak och med LADY Perfection om det är släta tak.
Hej, den ser fin ut men mer aprikos. Vad tror du om ljus kvarts?
Hej igen
Provmåla även LADY 2509 Ljus Kvarts.
Hej! Vilken ncs kod hat soft touch? Ljus kvarts blir inte bra ihop med lister. Mvh Carina
Hej igen
Vi är lite restriktiva med att lämna ut våra färgkoder men du kan få alla våra kulörer blandade hos våra återförsäljare.