Kategorier:
- Sovrum
Lister/dörrar/fönster : Dörrar: https://www.swedoor.se/produkter-sv/innerdorrar/stable-nature/stable-nature-gw-innerdoerrar . Tak är vit standard NCS, likaså fönster.
Hej! Vi renoverar och ska välja färger. Kommer måla med Kalk i vardagsrum, hall och kontor. Kommer måla med lagerträd i gästrummet och Deligtful pink i barnrummet. Nu letar vi efter en mörkblå nyans till vårt sovrum som ska matcha detta. Har ni några bra förslag?
Hej
Kika på LADY 4477 Deco Blue, LADY 4618 Kvällshimmel eller LADY 5504 Coastal Blue.
Provmåla på stora papper som du kan flytta runt och se hur kulörerna blir på olika ställen i rummet, i olika ljus. För matta och vackra väggar målar du med LADY Pure Color, Nya LADY Wonderwall eller LADY Balance. Trädetaljer som panel, lister, fönster, dörrar, karmar, köksskåp och möbler målas med LADY Supreme Finish. Den finns i glansgraderna Pure Matt, Silkematt, Halvblank och Superblank. Taken målas med LADY Interior Finish om det är trätak och med LADY Perfection om det är släta tak.