Kategorier:
- Kök
Lister/dörrar/fönster : Eggvit
Hej, Vi skulle vilja ha hjälp med färgsättning av vårat kök då vi planerar att måla om våra köksluckor. Köket sitter ihop med vardagsrum som vi precis har målat i Kokos, planen är att fortsätta med kokos även in på väggarna i köket. Bänkskivan ska bytas ut men ej bestämt till vad än, kakel ska bytas ut till vitt kakel.
Hej
Jag hjälper dig gärna men om du har möjlighet att ladda upp en planlösning så vore det toppen? Den behöver inte vara så avancerad, bara så att jag ser hur rummen förhåller sig till varandra:) Det går bra med en egenritad.
Här kommer en bild på planlösningen
Hej igen
Tack. Kika på LADY 8302 Lagerträd, LADY 8493 Green Tea, LADY 11173 Humble Yellow, LADY 1303 Observe eller LADY 12075 Soothing Beige till luckorna.
Provmåla på stora papper som du kan flytta runt och se hur kulörerna blir på olika ställen i rummet, i olika ljus. För matta och vackra väggar målar du med LADY Pure Color, LADY Essence, Nya LADY Wonderwall eller LADY Balance. Trädetaljer som panel, lister, fönster, dörrar, karmar, köksskåp och möbler målas med LADY Supreme Finish. Den finns i glansgraderna Pure Matt, Silkematt, Halvblank och Superblank.
Vår vackraste väggfärg någonsin – supermatt
Minimal lukt och matt, hållbar finish
Vacker, matt och robust
Vår bästa färg - till trä och panel