Kategorier:
- Övrigt
Lister/dörrar/fönster : S0500-N
Hej! Vi ska renovera vår WC och har köpt klinker (bifogar bild). Jag är ute efter en varm och välkomnande WC med varma toner. Men det måste bli modernt och inte "gammaldags". Vi kommer ha S0500-N på karm och dörr och den färgen finns på övriga karmar/dörrar/lister i hemmet. Fönsterfärg har vi inte valt ännu.
Jag var lite otydlig, vi har inte valt färg på fönstret i wc:n. I övriga hemmet (fönstrena) är det samma som ovan.
Hej igen
Jättesvårt att avgöra vilken exakt ton plattan har men kika på LADY 12125 Impression, LADY 0486 Silke eller LADY 1117 Peach Sky. Måla väggar och tak i samma kulör.
Provmåla på stora papper som du kan flytta runt och se hur kulörerna blir på olika ställen, i olika ljus. Väggar och tak i våtutrymmen målas med LADY Aqua som är en del av Jotuns våtrumssystem.
Vackra, matta våtrumsväggar