Kategorier:
- Hus
Dörrar/fönster/garageport :
Vägg målad i färg S4005-Y20R Dark Portland knutarna vita, taket svart. Önskar även måla trappa och utomhusgolv i samma färg som grunden.
Hej
Kika på JOTUN 10835 Velvet Grey, JOTUN 11140 Ash Brown eller JOTUN 11139 Stone Grey till grundmuren om fasaden målas i S4005-Y20R.
Provmåla på stora skivor som du kan flytta runt och se hur kulörerna upplevs på olika sidor av huset. Betrakta på lite avstånd.
Måla träfasad, vindskivor, knutbrädor och foder med DEMIDEKK Infinity eller den mattare DEMIDEKK Infinity Pure Matt. Fönster och dörrar målas med DEMIDEKK Infinity Details.
Putsade ytor målas med JOTUN DryTech Murfärg.
För bästa produkt till trappa och utomhusgolv måste jag hänvisa dig till vår tekniska support. Du når dem på Jotun.se. Klicka på pratbubblorna längst ner i högra hörnet så svarar de dig så fort de har möjlighet.
DEMIDEKK Infinity - vår bästa utomhusfärg
Supermatt utomhusfärg som håller längst*
JOTUN DryTech Murfärg - håller muren fin länge